Alternative London Tour - Imagine these streets were empty

Kuigi ma olen kodus olnud juba terve nädala, pole reisist üle saamine kuigi kerge ja fotode sorteerimise moment on justkui veniv igavik ja mittekuidagi ei taha sinna jõuda. Justkui seni kuni fotod pole arvutisse tõmmatud reis kestab veel. Oh no! Igastahes kuigi Londonis käisin ma mõistagi nii teitis kui viktoria ja albertis kui itaalia moe näitusel kui anarhia koomiksi näitusel kui parkides kui paadis elamas kui ööklubis kui ka kõige mõrvarikkamas rajoonis ja loomaaias ka ah ja ka portobellodes kaltsukates (ülehinnatud ja veits mõttetud, meie suvakaltsukas biidib iga kell)  (nimekiri jätkub lõputult kuna olen hüperaktiivne puhkaja) siis kõige meeldejäävam oli minu jaoks Alternative Graffiti jalgratta tuur. Nii et Londoni päevikute satsis (kui sats tekib) kõigepealt siis sellest.

Madis lausus bliblubla lähme kindlasti sinna rattatuurile graffiitit vaatama, ma vastasin nojaaa misiganes ikka lähme, mõeldes, et mida ma seda sada korda nähtud bänksit ikka leierdan. Ja nüüd algab osa kus söön oma sõnu. Bänksi taustal avanes meie jaoks kõik mida olime kunagi blogidest ja raamatutest näinud, ainult et sajameetristes mastaapides. Lisaks sellele imepisikeste miniatuuridena ja kaduva loomena, mida sai näha ainult siis ja seal, sest juba varsti pestakse see seintelt jäädavalt maha ja tulevad uued. Nii mulle meeldibki peaaegu kõige rohkem kleepsu joonistus, mis on nii räpakas ja nutikas ja nii täna, see mida ta räägib jääb ainult meie teada kes teda tookord näeme. Shepard Fairey, The Stick, Roa, Space Invader ja teised staarid olid mõistagi ka esindatud päris korralikult. Tuuri giid oli ise ka kunstnik ja rääkis kõigest nii hingematvalt inspireerivalt, et oleksin niisama istunud terve päev toolikesel ja kuulanud teda. Lisaks joppas meil leida maha-kukkunud-nätsudele-miniatuure-maaliva-kunstniku Ben Wilsoni äksjionis. Tüüp lesis sillal vihmavarju all ja ma küsisin temalt, et kas tema ongi Ben Wilson, ta oli nagu jaa. Ma olin nagu aga kas ma tohin lähemalt pilti teha kuidas sa töötad. Ta naeris - muidugi. Aaaa! Muide üks 65 aastane düüd Jonesy käib redelikesega ehitajariietes ringi ja keevitab linnapeale väikeseid pronksfiguure, nii et tasub käia pea püsti - leiab kunsti.
http://www.alternativeldn.co.uk/

Jätkub.

Tho I'm already full week back home, it's my first day without aftertrip hangover and here I begin my little series of posts on London. I'll start with the most impressive one - the graffiti tour. Yes I visited Tate and Victoria and Albert and parks and nightlife and vintage stuff (vintage stuff I must say pretty random and overpriced) and Italian fashion exhibit and Comic book anarchy exhibit and even some Graphic Design graduates exhibit and even the most murderous part of town. Still, gotta talk about graffiti first.

So Madis was like blablabla lets take the alternative London bike tour and I was like yesyes whatever. I love streetart but I thought it would be yeah lets look at Banksy kind of thing. But fortunately it was much more surprising, the guide was an artist himself and he was so daym inspirational and vital I would've just taken the whole day to sit and listen to him talk. But we had bikes and we cruised around, I saw a lot of stuff I've only heard of or seen online. And at the same time I saw some serious Shepard Fairey Obeyz and as I've been at Shepards real Q&A before in Cannes it was pretty awesome to view it not on the screen. You know The Stick, Space Invader, Roa.. everything is there and in much much more impressive sizes rather than I'm used to. Actually what I loved even more is all the dirty stuff that's small and current as all the stickers, stencils, tiny messages. A super wonderful fact is that afterwards we caught the chewing-gums-on-the-grownd artist Ben Wilson in action with a full set of his fresh pieces! And did you know there's a 65 old Jonesy dude going around London welding tiny brass figurines here and there? Hold your head high and you will find.
http://www.alternativeldn.co.uk/

To be continued!
That's fresco by the way, the technique is to cover an old wall with scrape and hide explosives underneath.


That figurine is graffiti too, absolutely illegal :)