Diana Vreeland LOVE

Ma täiesti unustasin ju mainida, et PÖFFi tõttu olen käinud vaatamas sadat miljonit filmi millest väga suur osa on lausa eriti lahedad filmid. Muidugi Moeprogramm on olnud ülikõva ja inspireeriv. Ja kui ei jõudnud või ei osanud valida, siis misiganes teidpidi soovitan igastahes kuskil kuidagi ära vaadata DIANA VREELAND'i eluloo dokfilm The Eye Has To Travel. See on lihtsalt nii kõva ja ta on nii võimas naine, et ma jätaks iseenda maha ja hakkaks tema austajaks otsemaid. Kes ei tea, siis Diana oli moe-toimetaja-kirjutaja-juhendaja 1920-test aastatest kuni 80'ni välja (Harpers Bazaar, Vogue, Metropolitan Museum of Art)! Mida ma veel eriti tahtsin välja tuua, et 40'tel kaevas ta välja ja andis maailmale selise modelli nagu Lauren Becall. Mind lihtsalt nii vaimustas Diana tuleviku visioon, veel enne kui jõudsid moodsaks saada Twiggy (kelle leidis samuti Diana) või kesiganes tänapäeva moeikoonidest, leidis ta tüdruku, kes reaalselt oleks justkui tänastelt kaantelt välja astunud ja aasta oli tegelikult 1940!! Votnii. Ühe hingetõmbega trükkisin ära. I totally forgot to mention that as the Black Nights Film Festival has been on I've been watching kilos and tons of superawesome movies and of course the Fashion Program has been absolutely inspirational to the max! For those who haven't seen it I absolutely recommend at ANY COST look up DIANA VREELAND documentary The Eye Has To Travel. I am so in love with his woman, and she is such a role model. (Fashion editor, writer and director at Harper's Bazaar, Vogue, Costume Institute of the Metropolitan Museum of Art, with a career from 1920's to 1980's.) Another thing that I need to put on a silver plate is that she discovered a model and an actress Lauren Becall. You know, in the 1940's! Before there was Twiggy (who she also found) or any other model cult figure, there was this girl from so many years ago who looked like she just walked off nowaday's magazine cover. This is just an absolute proof of Diana's true vision and ability to predict the future of fashion. Voilla! I think I just typed it in a glimpse of an eye.Justin Wallis jejeje

Justin Wallis ehk MILKBBI on USA kunstnik-disainer-mees kelle tööd on juba pikemat aega igasugustes ffffoundides ja pinterestides läbi käinud ja toonud talle au ja austust. Aga tahaks täiega välja tuua seda sinise trükiga pusa mis maksab 35$ AINULT ja mida shipitakse üleilmselt. See on vist järjekordselt see keiss, et juba arsti varsti võib see hind kümnekordistuda ja kes ees see mees. MA LENDAN LISSABONI KOHEKOHE MUIDE. Oih ja ta lemmik bänd on Cibo Matto mis oli ka minul aastaid läbi ja lõhki pleieris :)  Justin Wallis AKA MILKBBI is a designer-artist-dude from USA and I've seen his tuff for a while now in all the places like ffffound or pinterest. But what really made me want to purchase his stuff is this hoodie! It's only 35$ and is shipped worldwide and I'm sure just like with all the best stuff the price is gonna jump ten times higher in a year or so. So don't be a slow jerk. I'M GOING TO LISBOA SUPERSOON BY THE WAY. Oh oh and Justin's favorite music is Cibo Matto which used to be on my playlist for years too :)


Helkivtuus

Kõik asjad juhtuvad põhjusega. Minuga võttis eile ühendust 3 erinevat inimest, kolmel erineval põhjusel ja kõik need põhjused meeldivad mulle.

Karolin Kuusik pani püsti väga meeldiva show, nii et kõik inimesed lihtsalt käisid armsalt naerulsui ringi peale seda, sest tõesti mittemillegi üle polnud vigiseda. Riided kuskilt ei kiskunud, real-life modellide kasutamine oli megamõte ja disainid on kantavad ja samas disainikad.

Ja tagasi ühe kolmest põhjusest juurde, ma nüüd mitu korda olen pimedatel õhtutel Stokist Rotermannini Kostikuga jalutaud ja mõelnud, et oohhh shitt meil pole ju üldse helkurit ja autod sõidavad nagu väärakad. Samas mulle ei meeldi mitteükski helkur mida ma näinud olen, lihtsalt ei meeldi ja kõik, need joonistustega ja trükitud ja igasugused lihtsalt pole see, rääkimata rippuvatest helkuritest mida ma alati kaotan. AGA nüüd on minuni jõudmas kohe HELK, mis ühendab endas laserlõike tehnoloogiaga tehtud disainprosse ja helkur materjali. See on midagi mida ma def kandma hakkan!
https://www.facebook.com/helkivehe
Stuff happens for a reason indeed. Recently I got contacted by 3 people and I'm in love with all the 3 very different reasons for them to contact me.

Karolin Kuusik's show was just plain awesome. You know in a local design you often see how stuff is not fitting and you can see the messed up stitches - yesterday night it was not about that. I loved this collection and it just made me all ahhhh.

And back to the 1 of the 3 nice reasons. Here is a new'n'cute Estonian brand HELK. And when using your amazing vision skills you can see that these are REFLECTORS. Nice and clean lasercut design jewelry combined with a life saving superpower! As the dark times are already in the house and car drivers will run you off if you don't wear one. I like them cause it's the first time that I see a design-reflector looking neat. Going to get the revoler-hek for myself. 
https://www.facebook.com/helkivehe
Donatella shopping + The Organiser 2013

Lisaks sellele, et Versust lakkab vedamast selle 6-hooaja meienitooja Christopher Kane on Versacel sündinud ka eriti kriiskav veebipood. Kuigi Eestit veel kohaletoimetamise listis pole, lapata asju ikka saame ju. Vot selline pööriskeeris-fäänsielitaarses moemaailmas. Kõik müügiks!

Täna öö-öössel saabusin koju mitte kuskilt vanalinna ürituselt vaid üldse Riiast, kus toimus Agnese aastapäevik 2013 esitlus (disain-kalender-märkmik aastaks 2013 inspireerivate vahejuppidega loomeinimestest kelle sekka valiti ka minukest). Kõik on läti keeles, nii et võib olla nad hoopis mõnitavad mind ja kirjutavad midagi väga roppu :D Igastahes QooQoo kannab minu disainitud sukki ja see on hää!

Täna on muide Karolin Kuusiku must-go show Vaikuse Disain!
With the fact that Versus would not include its six-season designer Christopher Kane in it's future plans, Versace also opened up a colorful splashy-washy webshop. It's not available for aaallll the Europe countries but we can still look at the stuff allright. Pretty rough step for such a fancy brand I guess.

And tonight I arrived home not at all from a nearby hangout, I came from Riga! Agnesiga Organiser 2013 (a journal-calendar-design-book with inspirational stories about some creative ppl including myself) presentation was sweet and I'm oh so happy that I made it there! The book itself is in Latvian so there's a chance that they're actually laughing and coursing at me :D

Oh oh oh and look Qooqooshka is wearing my tights!
kuusekene aka christmastreebaby

Kuna see kuusemõte mis ma omakorda Karmenilt pinnisin sai mul pinterestis täieliku repinnide rekordi, siis mõtlesin, et jagan seda teistega ka. Muidu on nii, et naudin Pöffi ja kütan tööd teha ja mopsisõrmuseid ümbermaailma saata ja seetõttu on see nädal nagu ta on. Homme lähen korra Lätti, et osaleda Whimsical Agnesiga Organiser 2013 esitlusel, kuna selle sisus on mind ennast :) Ja veel olen ma suht masendunud, et hetkeseisuga lausa üle 40 inimese on vajutanud pollis marurahvuslase nuppu, täitsa masendav, isegi kui tegu sarkasmiga. PS. Tegin sellised kaardikesed oma etsy tellijatele et mopsisõrmustega kaasa panna, ninnänn.As this lovely treebaby got a crazy amount of repins on my pinterest (I myself also repinned it from Karmen) I thought I shall share it with the rest of the world who's not pinning. Neat diy idea huh. In general I'm enjoying the Film Festival now, sending my pugs all over the world and leaving for Riga tomorrow as Whimsical Agnesiga is presenting her Organiser for 2013 and well I myself am in that book allright! :) And check-check-check-out I made these thankyou cards for my etsy buyers.

Vaikuse Disain / The Design of Silence

Karolin Kuusikul on juba sellel kuul ilmumas autorikollektsioon Vaikuse Disain ja kui ma heitsin pilgu Kalle Veesaare fotole antud ettevõtmisest olin ma nagu - APPIIIiiii kui iluuuuus!!!!!!!! Ja siis muidugi viisakalt küsisin Karolinilt, et kas on OK seda siia kiusatuseks üles panna ja sain pealekauba veel ühe pildi! Nõnda kaunis. Ootan kogu satsi universumi suurima põnevusega.

Karolin Kuusik is the ultimate talented fashion designer based in Tallinn and here is a sneak-peak at her collection The Design of Silence. Pictures are taken by Kalle Veesaar and I'm in love with this less is more quiet romantic feeling they carry within. So thank you Karolin for allowing me to be the first to publish your lookbook bits and can't wait for the show!


MarMar Marwa Kharsa

MarMar on täiesti päris kullast ja kalliskividest ehete liin Lähis-Ida disainerilt Marwa Kharsalt. Mina avastasin ta enda jaoks instagramist, kui keegi tahab vaadata siis @marmarjewelry. Ja umbes seda mida ta teeb ja seejärel postitab näeb siinsamas ka. Väga lahe, et tegu on väärismetallist tehtud asjadega, kuna tavaliselt sellised punk sugemetega ehted on tehtud mingist niklit sisaldavast tränist mis tuhmub ja jätab nahale jälgi. Ma sain umbes nii aru, et kuidagi raskeks on tehtud nende vidinate kättesaadavus ja siis leidsin näiteks siit http://shopatsauce.com/eshop aga hoiatan ette, et hinnalaks on ka päris ehe.
I'M ON ETSY I'M ON ETSY I'M ON ETSY

Aaand why I'm writing this in English is because I need this Etsy thing so people could get my stuff worldwide and I am making the start with PUG rings  made for NuNordik10. If it goes well I will probably get some more of my stuff up like you can see in the "about" section etsy.com/shop/helvetika/about/ . I'm very nervous and excited and just hope that all the people who told me that they totally need those rings to be shipped outside of Estonia will keep their word. WORDD!

***

Aga kodumaal on kohe-kohe algamas PÖFF ja sellega seoses pöördus Moefilmide Programmi kuninganna Helen mu poole palvega teha neile flaiku. Siit tuleb pilt mitte veel päris päris flaikust, aga nagu minu test väljaprindist. programm juba kehtib ja usaldagem Helenit, väärt filmid! 2012.poff.ee/est/filmid/programmid.c/moefilmide-eriprogramm

Bainess ja Fricker, mees ja naine

Teevad nunnusid asju koos. Baines&Fricker on abielu-tiim kes lansseeris oma disainiettevõtte 2011 aastal. Steve Baines on ehitanud mööblit juba aastaid ja Eliza Fricker on ilustreerija ja graafik. Kuna nad niiehknaa tegid koos asju oma kodu tarbeks hakkaski neil ühine disainiliin tekkima.

Mina olen omakorda väga fännis koerte ja kasside tapeetidest ja need pingid on ka toredad ja prindid on ka päris tuusad.

Neljapäeval ootab ees Liina Stein'i uus kollektsioon. Nii et teen koledaid uduseid pilte, et kes tulla ei saa näeks asju ka. Tralala.kullatuus

Frends nimeliselt firmalt kuldsed kõrvaklapid. Heli kohta muidugi piltide järgi ei oska öelda, aga ilusad pildid on. Hinnaks neil beibidel 149$.


Plz ilmastik ole normaalne nüüd.

BeCarousell show ja Halle Berrytuus

Pigistan veel viimast välja oma Riga Fashion Week lemmikutest ja näitan brandi BeCarousell SS2013. Sellised pruunist nahast väga hästi kehasse istuvad mantlikesed, vestikesed, kleidikesed. Jällegi tasemel asjad. http://becarousell.com/Aeg on ka natuke hakata rehabima runwayst ja niisama uustuusa panna.
Halle Berry pildistatud Sean & Seng poolt Saksa Interview november 2012 tarbeks.
 Ja vaadake neid pärdikutega päiksekaid!! Mmmm.
PS. Preili on 46 aastane.

RFW2012 asjus - Ülikonnad, Hundid ja Katya.

Kuna ma kollektsioonidest iphonega ei hakanud mingeid käkke sünnitama, siis tulevadki pildid paaripäevase delayga kuniks ma ametlikest pressifotodest oma lemmikud mudelid välja sorteerin.
Siit tuleb SuitSupply, One Wolf ja Katya Katya Shehurina! Woohoo. Kui midagi kommentaarida, siis seda, et kollektsioonid on väga terviklikud ja samas laiahaardelised. One Wolf näiteks oli terve show alguspoole must-valge ja karge ning siis samm haaval muundus kirevaks, samas lõigetele truuks jäädes. SuitSupply puhul oli lihtsalt hea mehi vaadata. Ja Katya asjad on vahelduseks selline pits ja sats mida kandes ei näe naine välja nagu kõndiv kardin, vaid täitsa tütarlapselik ja armas.


http://new.shehurina.com/
http://www.onewolf.lv/
http://www.suitsupply.com/

QOOQOO + NARCISS SS2013

Väga head elamused @ Riga Fashion Week! Nagu näha mu naeratavast molust kus ma QooQoo looja Alyona koerakese Laska poole vahin :D
Siin veel pilte kuidas ma Alyonaga emblen ja kuidas Ester Kannelmäe korsetti presenteerin ja kuidas ma Heleniga Helenet teen.
(Niisiis QooQoo on taevas ja botaanika ja Narciss on see printsessite asi)Kollektsioonide ülesvõtte korraldas aga armas Agnese - www.whimsicalagnesiga.com/