nii tuus koomiksi käsi

Oli samasugune päev nagu üks harjukeskmine päev mil vahel tekib vajadus panna Behance otsingusse Eesti ja vaadata kas mõni uus ja andekas disainer on asunud oma töid afišeerima ja šeerima. Sellelsamusel päeval avastasin ma enda jaoks üliandeka Liisi Grünberg'i. Kui nüüd oleks jaksu, siis kirjutaks kaunilt kunstikriitiku kombel sellest, kuidas tema kerge käsi peegeldab paberile täpselt nii joviaalseid jooni nagu vanadel headel aegadel, kui arvutihiir polnud iga teise graafiku käepikenduseks. Aga sellist intiimset joga ajan ma vaid möödunud lauses ning nüüd palun kasutada hoopis piltide lugemis-meelt.
"Asi on tehtud võistluse jaoks, aga midagi kahjuks ei saavutanud. Lugu on tädist, kelle kodu kollid ära lagastavad ja ta peab terve puhkuse koristades veetma. Esimene koomiks mis ma tegin, äkki teen ühe veel." L.G.


Et jah, koomiksisõbrad peaks nüüd küll fänni minema! www.behance.net/grynberg

What is UUSTUUS?

This one is in english, just to make it easy on EVERYONE (as I see on the google analytics - people from all over the world are suffering google translating my estonian slang).

So I think I just need to speak about the basics.

Firstly, who I am and what I do? My name is Helene (Estonia based, born 1985) and I have been in the creative advertising for years, doing all sorts of stuff from ideas to tv ad productions, gaining awards and criticism, visiting Cannes and Eurobest, teaching here and there and even being a jury. Some of my most famous works are Giant teeth installation and FIZZ Cider ads. But I graduated from Estonian Art Academy as a graphic designer, so I'm absolutely into making logos, branding and typography kind of things too. But that's not all of it, I write music, play some piano&guitar and sing, my artist name is Antonina (she was my kickass grand-grand mother in Russia - Kursk). BUT THAT'S NOT ALL TOO. I'm into designing accessories, so I have released Superwoman tights, President Dolls wooden jewellery, poem-shirts collection and adjustable pug rings set. PLUS write columns for magazines and cooperate in all sorts of projects that need my help, like selling stuff at flea markets, being freelance model and actress and whatever else fun. Ehh I even gave a Tallinn TEDx speech once.

Why the blog? Uustuus means new-cool. For years I had this folder on my old PC where I collected all the coolest ideas on DIY, fashion, decor or techincs. Then the internet grew even bigger and I started gathering cool links in my bookmarks bar. Ofcourse I know A LOT of people and I was always chating and e-mailing to different frends "oh check this new cool thing out - oh check that new cool thing out". And then I went like "hell, it would be so much easier to just put this stuff all together online so I can access it wherever and whenever I want" so I just made this place as an archive of everything cool that I find. One day I just checked the page's stats and found out that I have thousands of readers and went all WTF and happy.

Social media wise I not only blog, but also have a twitter, chictopia, pinterest, bloglovin, weheartit, instagram - basically the full package. If you don't find links on the side of this page, you'll find em there: http://flavors.me/helvetika

For some years I went under the nickname Xelene, but when I started studying design I jumped up every time a tutor called font name Helvetica, as it always reminded my of my real name -  Helene Vetik. And I just took it. Helvetika. I also go by this blog name UusTuus too.

Anyway if you have any proposals or questions, don't grab a pen, but type me an e-mail to uustuus gmail. I'm quite sure I forgot something.

Now for some more egocentric pictures and a peek at my doings.kui meil oleks

Halloween. Siis ma tegelikult ei oleks see švamm, oleksin hoopis Finn the human Adventure Timest. Aga kui ma poleks kunagi AT'st sõltuvusse sattunud, siis ma oleks päris kindlasti švamm. Igastahes leppisime Madisega kokku, et tuleval aastal tuleb kostüümipidu ära!

TFW ja ploploplopp

Käisin vaatasin Antonio showd ja Tiina Talumeest ja Liisi Eesmaad ja Britt Samosoni ja Aldo Järvsood. Ise kannaks iga kell ja raiskaks täiesti rahumeeli kuupalga ära Antonio sametülikonnale. Ühel mehel peab ikka elus vähemalt üks kehasse tehtud hääst materjalist kena tooni ülikond olema, see on fakt. Kui see mees pole just aborigeen mingis väga palava kliimaga kohas ja ei kanna nina vahel konti. Ja siis veel plaksutasin otseeetris oma kallile Marilynile Jäätähtedes. Ja siin on veel mu uued saapad-sukad ja laibameik.


MEADHAM KIRCHHOFF 2013

oioioioioioioi
ooooioioioioioioi
oiiii
oioioi
Värvilised pätid poisid ja blingist hellitatud tüdrukud.


ma ei ole laisk ma ei ole laisk

Ma istun lihtsalt kujundusprogrammides nonstop nonstop. Nagu ütleks Andruss - look at the monitor all day then go home and look at the monitor all night. Kuigi mulle tegelikult mingit masohistlikku teed pidi meeldibki niivisi tööd teha, et ühe hooga prõmmutada ja täiega hagu anda hiirele (öeldakse vist hagu, võib olla ei öelda ka).
Igastahes, lisaks tööle vaatasin ma vahepeal Jimi etendust Õhtute kollane tolm ja see on raudpolt üle väga pika aja mu parim teatri-kino-kontsertelamus. Lihtsalt nii hästi virtualiseeritud mõtted ja täiesti omaette mullmaailma loomine ja kõnekus ja ilu korraga. Nagu mittemidagi muud ei eksisteeriks ja sa istud stratosfääris kusagil hiiglase aju sees ja ei tohi hingata ega liigutada, sest muidu kõik plahvatab.

Aga kellel raha on, käige kindlasti Tallinna Moenädalat tarbimas kuniks seda on, ma lähen kindlasti nautlen Antonio ja Baltmani meestemoodi, teistega vaatab kuidas saab-jõuab. Ja juba järgmisel nädalal ootab mind Riga Fashion Week, QooQoo uue kollektsiooni esitlusega ja igasugu hõrgutistega, tahan et mu jalad oleks nii pikad, et ma saaks tänasest päevast otse tulevikku astuda selleks puhuks.

Mis veel.. ja veel on nii, et kuna mul pole aega minna poodi ja osta omale väga moodsad ja meinstriimid kaunistused särgikraele, olen hakanud hommikuti võtma kõrvarõngaid ja neid kraede otsa panema, rottipanek ja ajapuudus sünnitab kreatiivsust.ŠANELJ

Mul tekkisid nii lemmikud aksessuaarid Chanel 2013 kevade osas, et tahan olla see naine kes trambib jalgadega vastu maad ja kiljub KUI SA MIND ARMASTAD SIIS SA OSTAD NEED MULLE!!!!! Mhhmhh.


KMOK

Kõik muusikud on kaabakad on üks äraütlemata ilus film, mis esilinastub Eestis tegelikult 26'ndal, aga mul õnnestus seda näha hoopis varem. Hoopis varem aga ei saanud ma sellest mitteühelegi inimesele teada anda, sest hilissügiseti on tööd nõnda palju, et tunne on nagu Bruce Willisel looperis kui ta ütleb - it fries your brain!
Teadatuntud fakt on see, et uustuus ei laima vaid kiidab ja mulle endale meeldib kino Nõukogude melodraamadest kuni Avengersini välja, seega pole ka ime, et mõnusad kaabakad ikka meeldisid mis seal ikka. Südamlikult panin juba esimese poole tunni filmi auru all olemise ajal oma-pealkirja "Hipsterid on igalpool ühesugused".
Igastahes mina täitsa vaataks veelgi. Ja tahaks teile näidata Andres Lõo kostüümi ja helendavate tulukestega valget kasukat, aga ma ju kinos pilte tegema ei hakanud.
(Muidugi mul oli igast sõpru-tuttavaid filmis ja Jim oli transvestiit ja selline muusika meeldib ka ja Riina Maidret olen üldse näitlejana armastanud tema lavaka tükkidest saati, nii et olin nagu juba ette veits ära ostetud)
nädalavahetuses on asju

Sai käidud Marit Ilisoni meestepüksi näitusel, Kristina Viirpalu šowl, käidud Cosmo laadal, öö sees, ristipojaga legosid katsumas ja seega puudub tänase seisuga suutlikkus selekteerida asju tuusadeks ja randomiteks. Nii et elagu Jelena Rudi ja instagram! (tegelikult on fakt see, et siin allpool olev koer on ülikõva)